Hakkımızda

Ben ilk kıl testeresini 15 yaşımda elime almıştım(1985). THK Model kursuna beraber gittiğim ilkokul arkadaşım kullanıyordu. O da Halkeğitim merkezinde kursa gitmiş, lamba, peçetelik, anahtarlık vs yaparak harçlık çıkartıyordu. O zamanlar bunun makinası varmış, ama iş bunu elde kesmekte diye konuşurduk. Makinaların işin ruhuna uymadığını düşünürdük. Model uçak yaparkende kıl testereyi bayağı kullandım.
Daha sonra kıl testere kullanmaya ağırlıklı olarak arkadaşlarıma hediyelik şeyler yapmaya ve o zamanlar merakım olan ses sistemleri için kabin ve kutu dizaynları yaparken kullanıyordum. Sonra uzunca bir süre kullanmadım.
25 sene önce harçlıklarımı biriktirerek bir taşra beldesinde JETMODEL uçaklarını alarak bu işlere gönül vermemi sağlayan ismini hatırlamadığım o oyuncakçı ağabeyin kulakları çınlasın.

İstanbul’dan Bodrum’a yerleştikten sonra, zaman içerisinde evin, bahçenin ahşapla ilgili ihtiyaçlarını kendim yapmaya başladım. Bu süreç içerisinde ufak bir atölye ve makinalar derken, şu anda 300 m2 den büyük kapalı bir alana, 30 m3 den fazla çeşitli ahşap çeşidine ve tam teşekkülü bir maragozhaneye sahip oldum. Bu arada ‘yaşamda kürek çekmek’ programı için materyaller üretmeye, çocuklarla atölye çalışmaları yapmaya da başladım.

Şimdilerde bu birikimleri profesyonellerle sohbet ederek, atölyemde çalışarak artırmaya, yeni üretimlere yönelterek kullanmaya çalışıyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s